Значення зовнішніх посилань у просуванні сайту


Автор: Андрей Мандриченко 28 Січня, 2022
Поділитися:

Значення зовнішніх посилань у просуванні сайту

Зовнішня оптимізація – це процес нарощування маси посилань (посилань із зовнішніх ресурсів на сайт) з метою підвищити його показники та позиції в пошуковій видачі.
Зовнішня оптимізація завжди займала одне з найважливіших місць у процесі просування інтернет-ресурсу. Колись саме потужна маса посилань була фактором, що визначає розвиток ресурсу. Але пошукові системи прагнуть максимальної зручності для користувача і постійно вдосконалюють алгоритми ранжирування. Головним пріоритетом зараз є саме релевантність, інформативність та якість ресурсу. Через те, що в минулому багато вебмайстрів використовували не найкращі стратегії нарощування посилань, пошукові системи стали набагато суворіше ставитися до всього, що стосується зовнішньої оптимізації. Якщо раніше для хороших результатів було достатньо отримати певну кількість посилань на сайт, то зараз має значення кожна деталь і старий підхід не тільки не призведе до зростання, а може викликати серйозне просідання позицій у видачі.
Отже, сьогодні лінкбілдинг є ефективним лише у зв’язці з внутрішньою (технічною) оптимізацією, а підхід до нарощування маси посилань змінився докорінно.

Як це працює

На просторах інтернету існує безліч ресурсів. Усі вони різні. Створені нещодавно та діючі більше десятка років, багатосторінкові каталоги та лендинги, присвячені абсолютно різним темам. Залежно від інформативності, якості контенту, його цінності для цільової аудиторії та багатьох інших параметрів кожен з них має свою авторитетність. Цей показник досить важко виміряти, але пошукові системи та інструменти аналізу ресурсів використовують такі метрики як Page Rank (Google), рейтинг домену (Ahrefs), domain authority (MOZ), ТІЦ (Яндекс) і т.д. як орієнтир. І, звичайно ж, авторитетність є головною метою на шляху до високих позицій та трафіку. Зовнішні посилання з авторитетніших ресурсів вказують пошуковим системам на цінність контенту на сайті і тому сприяють швидкому зростанню.

Класифікація посилань

Не всі зовнішні посилання однакові. Виділяють такі основні їхні види:

Dofollow/Nofollow
Пошукові системи автоматично сприймають посилання як dofollow, якщо не вказано інший параметр.

dofollow ссылка

Що це означає? За посиланнями з однієї сторінки в іншу передається її “вага”. На вагу сторінки впливає співвідношення вхідних та вихідних посилань і іноді власники ресурсів не хочуть передавати вагу під час розміщення лінка на інший сайт. У такому випадку в тезі прописується атрибут nofollow, що вказує пошуковим роботам не переходити за посиланням.

nofollow ссылка

Нещодавно Google додав також два нові атрибути rel=”ugc” (User Generated Content) та rel=”sponsored”. Їх принцип роботи схожий на nofollow.
Звичайно ж, для просування сайту більш бажаними є вхідні посилання, але nofollow не можна назвати марними, адже вони можуть залучити додатковий трафік на сайт.

Анкорні/Безанкорні

Анкор це ім’я посилання. Розрізняють анкорні та безанкорні лінки. Безанкорні – ті, при переході по яких ми бачимо адресу цільової сторінки.

Безанкорная ссылка
В анкорних посиланнях замість URL зазначений текст.

Анкорные ссылки

Найприроднішими вважаються безанкорні посилання, але ефективним просування є додавання в анкор ключових слів.
В ідеалі, необхідно дотримуватися балансу тих і інших, щоб у засланній масі не було переспаму ключів.

Природні/Платні

Є кілька шляхів отримання посилань із зовнішніх ресурсів. Найкращим є створення цікавого та цінного контенту, яким захочуть поділитися інші ресурси та користувачі. Публікація своїх досліджень, мануалів, спостережень на актуальну тему здатна залучити посилання з авторитетних ресурсів. Але це як найкращий і найефективніший шлях, так і найдовший і найскладніший. Тому вебмайстри використовують інші тактики: гостьовий блогінг, крауд ​​маркетинг і т.д.
Поряд із отриманням безкоштовних посилань є і практика їх закупівлі.
Незалежно від того, платні посилання чи ні, необхідно звертати увагу на якість сайту-донора. Розміщення посилань з низькоякісних доменів може значно зашкодити вашому. Особливо це стосується посилань, що закуповуються на біржах.

Вплив посилання на просування залежить від її типу і від якості ресурсу, що посилається. Ідеальним є розміщення природних dofollow посилань.

Вихідні посилання

При розробці стратегії зовнішньої оптимізації не слід забувати і про посилання, що виходять з сайту.
Слід завжди пам’ятати, що вага як приходить по вхідних посиланнях, так і передається далі до інших доменів по вихідних. Це не означає, що посилання на сайт розміщувати не можна. Але робити це слід вдумливо, кількість вхідних посилань на сайт в ідеалі має бути більшою, ніж кількість вихідних. При необхідності їх можна закривати тегом nofollow, а також дуже важливо звертати на якість домену-акцептора (домен, на який розміщується посилання). Вихідні посилання на неякісні ресурси можуть зашкодити щонайменше поганих вхідних.

Просування без зовнішньої оптимізації

Чи можливо просунути веб-сайт, не використовуючи інструменти зовнішньої оптимізації? Так. Але це займе значно більше часу. Якщо швидкий результат є одним із пріоритетів, нарощування посилань необхідне. В умовах високої конкуренції відмова від будь-якого із загальноприйнятих інструментів неминуче призведе до втрати переваги.
На сьогодні ідеальним сценарієм є проведення повної внутрішньої оптимізації сайту, наповнення унікальним інформативним контентом і лише потім початок робіт із зовнішньої оптимізації.

Інші статті блогу:

Чи готові підкорити першу сторінку Google?

Залишіть заявку і ми підготуємо для вас індивідуальний план просування вашого бізнесу